Strieborný boxer zo Sydney tiež trénuje svojho syna. Je to hrozne kričať, povedal kraj v štúdii OH

Teraz 38-ročný bývalý boxer Rudolf Kraj, ktorý po úspešnej kariére medzi amatérmi žal slávu aj medzi profesionálmi, bol utorkovom hosťom Olympijského štúdia iDNES.cz.

Sláva to vtedy bola ohromná, veď rodák z Mělníka sa v Sydney tešil z najlepšieho výsledku českého boxu od triumfu legendárneho Bohumila Němečka z Ríma 1960.Rovnako tak pripomenul aj vavríny ďalších legiend – olympijské zlato Julia Torma z Londýna 1948 či bronz Jozefa Nemca tiež z Ríma 1960.

“To bolo fakt pekné, pozerať na seba po šestnástich rokoch,” priznal bývalý boxer, keď V štúdiu vydali video zo Sydney. “Vtedy som mal o dvadsaťpäť kíl menej, ale finálové prehry neľutujem ani dnes – Rus Lebzjak bol majstrom Európy a bol o desať rokov starší, a ja už toho mal po predchádzajúcich kolách plné zuby,” pokýval hlavou, videom evidentne potešený.

Po olympiáde v Sydney si vydal psami bulteriér. “Asi na tom niečo bude, že človek si kupuje psy k obrazu svojmu, že pes je podobnej pánovi. Buď ste flegmouš alebo rapl. Mám tri psy, dve z nich. Psovi som dal meno Mike, pretože je to stejnej magor ako Tyson.Bolo to bombardér, o ktorom som si myslel, aj keď na Holyfielda utrpel ucho, “povedal vtedy novinár.

“Bol by som rád, keby sa niektoré z týchto legiend vyradili?” Vždy som sa páčil Tysonovi, takže Holyfield.Ale vlastne by som nikoho z ných knokautovať nechcel – oveľa radšej by som im podal ruku a vyfotil sa s nimi, “pokýval hlavou teraz.

V nasledujúcich rokoch svoju zbierku ešte rozšíril, keď v roku 2003 dosiahol na majstrovstvách sveta v thajskom Bangkoku na bronz, čo mu spolu s úspechom zo Sydney otvorilo dvere k profesionálom.

Medzi nimi z pätnástich duelov vo váze do 91 kilogramov prehral až ten posledný, bol to boj o titul majstra sveta organizácie WBC proti Talianov Fragomenimu v roku 2008 v Miláne.

Potom ukončil kariéru a v Mělníku otvoril Športové centrum Rudolfa Kraja, ktorého súčasťou je aj hotel Olympionik, kde sa stal generálnym riaditeľom.

Pred tromi rokmi sa navyše stal z bývalého vynikajúceho boxera kouč , ktorý začal v Mělníku pripravovať boxerské mladosti a neskôr sa dostavili aj prvé úspechy.

Po kariére Kraj pribral: Šnúrky som si zaväzoval ako potápač

” Z tých trebárs na majstrovstvách republiky kadetov alebo aj juniorov mám fakt radosť.Musím ale povedať, že ako tréner som v rohu oveľa nervóznejší, ako keď som kedysi sám zápasil, “priznal Kraj, ktorý už má v klube aj boxerskú prípravku.

Vysvetlenie bolo jednoduché. “Za seba som býval nervózny raz, ale teraz mám desať chalanov a keď na turnaji boxujú počas dňa tri alebo štyri, tak je to fakt hrozné.”

Práca trénera už ho pohltila celkom. “Som strašne kričať!” Usmieval sa. “Chlapci majú nevýhodu v tom, že z mojich začiatkov poznám všetky finty, ako oklamať tréning – ako som pochopil, že musím makať, tak som bol hrozný Flink. Teraz sa im snažím vysvetliť, že som sa okradol.Áno, som prísny tréner, “povedal bývalý boxer, ktorý má v tréningovej skupine štrnásťročného syna.

Povedal, že má nejaké problémy s hmotnosťou. “Keď som svoju kariéru uzavrel v roku 2008, dostal som ďalších desať libier na mojich deväťdesiatšesť. Takže keď som nosila šnúrky, cítil som sa ako potápač – urobil som to jediným dotykom! “Zasmial sa. “Moja žena povedala, že som tehotná, takže je lepšie ísť do posilňovne a urobiť s tým niečo,” hovorí.