Potvrdené: Baroš skončil v Boleslavi a zamieril do Liberca

Bývalý reprezentant Milan Baroš odišiel z Mladej Boleslavi do Liberca, kde dnes úspešne absolvoval zdravotnú prehliadku a podpísal ročnú zmluvu. Slovan o tom informoval na svojich internetových stránkach.

“Páčilo sa mi, ako so mnou tréner (Jindřich Trpišovský) hovoril na rovinu. Chcel by som pomôcť v kabíne, ale hlavne na ihrisku,” uviedol Baroš. “Spoločný cieľ je jednoduchý: Skúsiť postúpiť do základnej skupiny EL a hrať čo najlepšie v lige,” doplnil tridsaťštyriročný útočník.

Víťaz Ligy majstrov z roku 2005 a druhý najlepší strelec v histórii českého národného tímu prišiel do Boleslavi pred rokom z Ostravy a uzavrel dvojročný kontrakt. V minulej sezóne zasiahol do 21 ligových zápasov a dal šesť gólov.Rodák z Valašského Meziříčí sa však natrvalo do základnej zostavy neprebojoval as úradujúcim víťazom MOL Cupu sa dohovoril na ukončení spolupráce.

“Verím, že dostanem viac priestoru než napríklad v minuloročnej sezóne. Pre mňa je teraz hlavná , aby som zostal zdravý, potom budem môcť klubu naplno pomôcť, “ upozornil Baroš, ktorý sa s Trpišovským o možnom presune do Liberca prvýkrát bavil zhruba pred mesiacom a pol.

” Bol som pod zmluvou v Boleslavi, a preto sme sa dohodli, že tomu necháme čas. Teraz sa variant, že by som prestúpil, znovu objavila a ja sa rozhodol, že by som to chcel skúsiť a za Slovan hrať, “ konštatoval najlepší strelec majstrovstiev Európy 2004.K novým spoluhráčom sa pripojí až budúci týždeň.

Bývalý hráč Liverpoolu, Aston Villy, Portsmouthu, Lyone, Galatasarayu Istanbul a Antalyaspor v českej najvyššej súťaži odohral 120 zápasov a strelil 35 gólov. V Liberci má Baroš zaceliť medzeru po odchode slovenských útočníka Marka Bakoša do Plzne.

“Zmluvu má na budúcu sezónu a verím, že nás to dohromady bude tak baviť, že tu Milan strávi ešte dlhší čas. verím, že nám pomôže nielen v kabíne, ale aj na ihrisku svojimi skúsenosťami. Získali sme v ňom veľkú osobnosť, “ povedal športový riaditeľ Slovana Jan Nezmar.

” Je to človek, ktorý toho vo futbale dokázal vo svojej hráčskej kariére možno najviac z českých futbalistov. Vyhral Ligu majstrov, je to skrátka obrovská studnica skúseností.Verím, že nám pomôže aj v kabíne určitým vodcovstvom a mentorstvom, “ pridal kouč Trpišovský.

Severočesi, ktoré čaká 3. predkolo Európskej ligy, už v lete vedľa Baroša získali záložníkov Jána Navrátila, Petra Ševčíka, Slováka Filipa Lesniak, obranca Milana Nitrianskeho a na hosťovanie krídelného hráča Egona Vůcha a ruského útočníka Nikolaja Komličenka.