Pokorný si reprezentáciou splnil sen, za ktorým tvrdo išiel

Liberecký Lukáš Pokorný prežíva mimoriadnej obdobie. Najprv ako kapitán doviedol Slovan do Európskej ligy av stredu si prežil debut v národnom tíme. Splnil si tak zatiaľ ten najväčší sen.

“Keď som bol malý, bol to môj sen, ktorému prakticky nikto neveril. Ale ja si zatiaľ išiel a veril som,” povedal Pokorný po výhre 3: 0 nad Arménskom. “Od chvíle, kedy sme odohrali zápas proti Příbrami som nemyslel na nič iné. Dúfal som, že to dopadne dobre a som hrozne rád, že sme vyhrali aj za svoj výkon. Snáď som neurobil hanbu,” dodal .

Hanbu neurobil.Naopak hoci nováčik, pôsobil sebavedomým dojmom a spolu s kapitánom Markom Suchým dirigoval skúsenejší spoluhráčov. “Mal som s trénerom individuálne pohovor a chcel po mne, aby som nebol zaleknutý a prejavoval sa ako v Liberci, o čo som sa snažil. Samozrejme rešpekt tam je, pretože sú tu najlepšiu českí futbalisti. Ale snažil som ich dirigovať a hovoriť , pretože to je jedna z vecí, prečo tu vôbec som, “ vyhlásil dvadsaťtriročný stopér.

Veľa mu pomáhalo aj to, že bol vo dvojici so Suchým. “S Márou sme sa dohovárali už deň predtým, pretože sme vedeli, že budeme hrať spolu.Je to výborný futbalista, takže nebol problém, “ chválil oporu Bazileja.

Rovnako tak ale ocenil ostatných spoluhráčov, najmä potom stredné záložníkov Davida Pavelka s Vladimírom Darida. ” Tréner po nás chce hrať po zemi a celkom nám to išlo. Je výborné, keď na stredu ihriska máte Pavlas s vládou, ktorí sa neboja hrať, podržia loptu a hrozne nám to v rozohrávke uľahčí. Navyše to potom súpera nebaví, keď lopta držíme my, “ hodnotil Pokorný.

Počas prvého polčasu zaujal razantným zamedzenie protiútoku súpera, keď stiahol unikajúci hviezdu Arménsko Henrika Mchitarjana, hráča Manchestru United, za čo dostal žltú kartu. “Musel som to urobiť, pretože Mchitarjan si to kopol a je rýchly ako blázon. Toho by som už nestíha.Samozrejme mi potom blyslo hlavou, aby som nedostal druhú. To by bol pekný debut dostať dve žlté do polčasu, “ usmieval sa.

Či sa objaví aj v nedeľňajšom zápase kvalifikácie so Severným Írskom však odhadovať nechcel. ” Samozrejme bol by som rád, ale to je na trénerovi. Sú tu skúsení hráči. Pre mňa toto bol prvý zápas. Teraz mám ešte tri dni na tréningu, aby som si povedal o ďalšiu šancu, ale keď v zostave nebudem, svet sa nezrúti, “ dodal skromne.