Plzeňský Kopic: Hrajú len dvaja hráči, v kabíne bolo ticho

Záložník Jan Kopic sa gólovo presadil aj v druhom kole prvej ligy a potvrdil svoju dobrú produktivitu na začiatku sezóny. Radosť z dnešnej trefy proti Bohemians 1905 mu ale skazil fakt, že futbalisti Plzne s Pražanmi doma veľmi nečakane len remizovali 1: 1. Kopic navyše priznal, že obhajca titulu nepodal dobrý výkon.

“Takto sme si ten zápas nepredstavovali, zvlášť po tom dobrom vstupe, kedy sme viedli v desiatej minúte 1: 0. Ten zápas mal vyzerať úplne inak, než dopadol. Náš výkon asi dneska na tri body nebol. Bohemka hrala dobre, ale aj keď podá dobrý výkon, doma by sme s ňou bodmi strácať nemali, “ povedal novinárom Kopic.

< i> “Ako sme dali v desiatej minúte gól, možno sme si hovorili, že to pôjde samo.Bohemka začala hrať a my možno začali hrať až moc profesorský, pomaly. Bohemka si odváža zaslúžený bod a to je na tom to najhoršie. Keby sme boli lepší a nedali šance, to sa dá pochopiť, “ dodal Kopic.

Takmer až senzačný domáce strata bodov v úvode sezóny ho veľa mrzela. ” Po zápase bolo v kabíne ticho , tréner a Horvát (Pavel Horváth) niečo povedali. Hovorili pravdu, že nepôsobíme úplne tak tímovo na ihrisku. Alebo že hrajú len dvaja hráči. Jeden má balón a ponúka sa len jeden hráč. Keď má jeden balón, musí mať tri štyri možnosti, “ uviedol dvadsaťšesťročný záložník.

Plzeň sa na štarte sezóny zatiaľ herni hľadajú. V treťom predkole Ligy majstrov len so šťastím vďaka gólu v 85.minúte prešli cez Karabach a v úvodnom ligovom kole zvíťazili v Jihlave až po obrate 2: 1.

“Aj keď sme v Baku hrali, ako sme hrali, postup bol. Malo by nás to upokojiť vo hre, malo by to byť vidieť. Ale to dnes nebolo, “ pokrčil ramenami Kopic. “Podľa mňa je zatiaľ náš najväčší problém v medzihra. Možno by sme mali trošku viac riskovať. Máme problémy okolo polovičky, a keď tam stratíme balón, obrana je potom otvorená. Musíme to vylepšiť,” vyhlásil bývalý hráč Jablonca či Jihlavy.

Spokojný môže byť aspoň z osobného hľadiska, pretože v oboch ligových kolách skóroval a navyše si pripísal asistenciu pri postupovom gólu na pôde Karabachu. “Padá mi to tam, aj nahrávky mám. Samozrejme by som mohol hrať ešte lepšie.S produktivitou som spokojný, to je jasné, ale musíme vyhrávať ako tím, “ dodal Kopic.