Možno sa nám podarí Nemca niečím zaskočiť, verí kouč Jarolím

Trénera Karla Jarolíma čaká hneď v druhom súťažnom stretnutí s českou reprezentáciou najťažšia možná skúška. Národný celok sa v sobotu v druhom zápase kvalifikácie majstrovstiev sveta predstavia na pôde obhajcov zlata Nemcov. Český kouč vie, že súper nemá takmer žiadne slabiny, napriek tomu verí, že dokáže so svojimi zverencami nejakú nájsť a v Hamburgu obrovského favorita zaskočiť.

“Samozrejme všetci vieme, čo nás čaká. Nemecko je mimoriadne silné mužstvo vo všetkých smeroch.Možno sa nám ale podarí poodhaliť nejakú slabinu a budeme sa snažiť to využiť, “ povedal dnes novinárom Jarolím.

Je mu jasné, že český celok bude musieť podať odvážnejší výkon než v septembri Nóri, ktorí doma podľahli Nemecku jasne 0: 3. “Aby sme uspeli, musia sa toho zísť veľa. Budeme sa snažiť pripraviť tak, aby sme Nemcom nevytvorili komfortné prostredie, ktoré by im vyhovovalo, “ uviedol Jarolím.

” To znamená, že musíme byť aktívny vo všetkých činnostiach. Dobre organizovaní, naozaj bystrí v defenzíve, kompaktný a na druhú stranu maximálne odvážni smerom dopredu, “ doplnil tréner.

Český tím v poslednom zápase na nemeckej pôde zvíťazil pred deviatimi rokmi v európskej kvalifikácii 3: 0. “To už je tak dlhá doba…Možno ten zápas taky trošku podcenili, kiež by sa to stalo aj v sobotu. Moc tomu ale neverím. Bude veľa záležať na nás, ako tomu dokážeme čeliť. Možno sa ich pokúsime niečím zaskočiť, “ usmial sa Jarolím.

K Hamburgu, kde sa bude hrať, má väzby, lebo tam dlhé roky pôsobil jeho syn David. ” Ja sa tam nedostal, väčšinou keď hrali, bol som nejako vyťažený taky. Viac sa mi darilo jazdiť do Norimbergu. Samozrejme k Hamburgu vzťah mám, bol som tam vlani, keď mal David rozlúčku. Pochopiteľne som Hamburgu fandil, to nemohlo byť inak. Podstatne hlbší vzťah má ale k Hamburgu David, “ uviedol Jarolím.

Jeho syn, ktorý robí asistenta trénera v Mladej Boleslavi, do Hamburgu na zápas nepôjde. ” Bolo to v pláne, že tam Dávid taky pôjde.Ale vzhľadom k tomu, že robí v pondelok záverečnej trénerskej skúšky a chce sa na to pripraviť, aby to zvládol, tak bohužiaľ ostáva doma, “ uviedol Jarolím.

V utorok 11. októbra český celok privíta vo Vítkoviciach Azerbajdžan. “Ten zápas bude mať úplne iný charakter. Kým Nemecko je obrovská výzva a tam môžeme príjemne prekvapiť, Azerbajdžan bude pravdepodobne o dobývaní, “ dodal Jarolím.