4. deň: Kostolícka medaila unikla. Hráči na volejbal padli so španielskymi hráčmi

Český šport po prvýkrát získal medailu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Squadron David Kostelecký, ktorý už tretíkrát v kariére vstúpil do záverečnej fázy závodu, ale nakoniec skončil štvrtý.

“Keby som doma žiadnu olympijskú medailu nemal, bolo by to horšie,” poznamenal Kostelecký a prezradil, že mu nesvedčila zatiahnutá obloha (viac o Kosteleckého bitke o medailu tu) .

Celý deň sme s napätím sledovali aj jednu nešportové udalosť – Medzinárodný športový súd rozhodovala, či pustí do cyklistickej časovky Martinu Sáblíkovú.Stretnutie trvalo hodinu a štyridsať, ale výsledok sme nepoznali.

O veciach sme o tom ani nevedeli, verdikt padá v utorok po obede (viac informácií)

View) bol zápas na centrálnom súde medzi Petrou Kvitovou a hviezdou Dánskou Caroline Wozniacki. Ich súboj v druhom kole bol pikantný. Bývalému svetovému vodcovi teraz pomáha tréner David Kotyza, ktorý viedol Kvitovu k dvom víťazstvám Wimbledonu. Česká republika vládla a získala 6: 2, 6: 4. Luciana Safarová nepovolila boj proti Kirstenovi Flipkensovi z belgických problémov s črevami a vzdala sa po tom, čo prehrala prvú sadu súpera.Barbora Strýcová nevyužila eufóriu z úspešného štvorhre proti sestrám Williamsovým a Talianke Sara Erraniové podľa v dvoch setoch 6: 2, 6: 2 (viac) .

Judista Jaromír Ježek sa naposledy pral, avšak lúčenie s kariérou mu zhorklo a trvalo menej času, než by si prial. Český reprezentant v kategórii do 73 kilogramov nestačil na Kubáncov Magdiela Estradu a vypadol už v prvom kole (podrobnosti) .

V streľbe zo vzduchovej pušky nepostúpil Filip Nepejchal. V 17 rokoch najmladší účastník súťaže obsadil v kvalifikácii po docela nádejnom začiatku 35. miesto (čítajte tu) .

Olympijskou premiéru má za sebou tiež najmladší česká športovkyňa. Šestnásťročná plavkyňa Barbora Seemanová skončila v rozplavbe na 200 m voľný spôsob na 31.Miesto a nezobrazil sa v semifinále šestnástich členov. (o pretekoch)

Laguna Rodgers de Freitas vyšla. Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová aj štvorka bez kormidelníka ľahkých váh Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Ján Vetešník zvládli svoje opravné jazdy a postúpili do utorňajšieho semifinále. Obe slovenské posádky obsadili tretie miesto (viac tu) .

Postup do semifinále deblkánoistů si zaistili zo štvrtého miesta Česi Jonáš Kašpar a Marek Šindler.V kvalifikácii olympijského vodného slalomu sa predstavila aj medailové nádeje Kateřina Kudějová.

Aj napriek jeden “Šťouch” a dve trestné sekundy obsadila piatu priečku a s přehldem postúpila do finále. “Dúfam, že v ňom budem bojovať o medaily,” priala si (čítajte) .

Na mori sa predstavili dve slovenské lode. Jachtárka Veronika Kozelský Fenclová je po dvoch rozjazdách triedy Laser Radial deviata. Viktor Teplý je v mužskej kategórii dvadsiaty, Karel Lavický potom v disciplíne RS: X po troch jazdách dvadsiatichdeviatich (viac tu) .

A nad ránom rozohrali pod umelým osvetlením svoj druhý zápas základnej skupiny B na Copacabane plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Sluková.Ale po dlhú dobu nezostali na ihrisku, s španielskym párom Elsa, Liliana stratila v dvoch sériách 15:21 a 19:21 (o hre, ktorú si môžete prečítať tu)